ویروس کرونا باعث شد تا یکی از اتفاقات نادر در حوزه فناوری، یعنی همکاری گوگل و اپل رخ دهد و حالا این دو شرکت اعلام کرده‌اند که پس از شیوع کرونا این همکاری را قطع می‌کنند.

ویروس کرونا باعث شد تا یکی از اتفاقات نادر در حوزه فناوری، یعنی همکاری گوگل و اپل رخ دهد و حالا این دو شرکت اعلام کرده‌اند که پس از شیوع کرونا این همکاری را قطع می‌کنند.

دیروز، جمعه اپل و گوگل در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در پروژه ردیابی کاربران و شکست کرونا تجدیدنظر کرده‌اند. یکی از نماینده‌های اپل اعلام کرده که این تغییر باعث می‌شود تا نتایج و فیدبک ها به دست آمده از هر دو کمپانی در زمینه روش بهبود روند ردیابی تأثیر بگذارد. اپل همچنین اعلام کرده که از این پس تصمیم دارد تا یک بخش پرسش و پاسخ متداول را برای کاربران خود توسعه دهد که اطلاعات بیشتری را برای ردیابی کاربران به دست میاورد.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که اپل و گوگل بر سر همکاری در زمینه توسعه ابزارهای ردیاب مبتنی بر بلوتوث در تلفن‌های هوشمند با اختلاف‌نظرهای بسیاری مواجه هستند. اکثر این اختلاف‌نظرها به مسائل حریم شخصی مربوط است و اپل نهایت تلاش خود را می‌کند تا اطلاعات کمتری در مورد کاربران خود را در اختیار گوگل و شرکت‌کنندگان در این پروژه قرار دهد.

نگرانی‌های زیاد اپل در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران باعث شده تا این شرکت بسیاری از اطلاعات کاربران را به صورت رمزنگاری شده جمع آوری کند. اما بسیاری از متخصصین امنیتی بر این باور هستند که پروژه یاد شده اطلاعات کاربران را با استفاده از پروتکل ها و الگوریتم‌های قدیمی رمزنگاری می‌کند که ممکن است در آینده توسط هکرها مورد سو استفاده قرار گیرد.

با وجود این مسئله شرکت اپل همچنان تصمیم دارد تا زمانی که ویروس کرونا در اکثر کشورهای دنیا در حال شیوع است در این پروژه همکاری کند. با این حال اپل اعلام کرده که پس از پایان بحران کرونا این همکاری را قطع می‌کند.

همکاری اپل و گوگل در زمینه توسعه یک API مشترک یکی از نادرترین اتفاقات حوزه فناوری دیجیتال و ارتباطی بود که تا به امروز رخ داده است و حالا به نظر می‌رسد که مسائل مربوط به حریم خصوصی باعث شده تا این دو شرکت همکاری خود را پس از بحران کرونا قطع کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *