تعطیلی اپل استورهای چین به خاطر ویروس کرونا ادامه دارد

2 هفته پیش

هفته گذشته بود که شرکت اپل اعلام کرده که به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین تصمیم به تعطیل کردن بیش از ۴۰ اپل استور رسمی خود در این کشور دارد؛ حال این شرکت تصمیم دارد تا این تعطیلی را ادامه دهد.

اپل اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به مدت یک هفته از روز دوم فوریه تا نهم این ماه اپل استورهای خود در چین را تعطیل می‌کند، با این حال این شرکت در اعلامیه جدید خود خبر از تعطیلی این فروشگاه‌ها رسمی در روز دهم فوریه داده است.

Deirdre O’Brien مدیر بخش منابع انسانی شرکت اپل صبح روز گذشته طی ایمیلی که به خبرگزاری‌های مختلف منتشر کرده، اعلام کرده که کارکنان اپل در چین هنوز برای بازگشت به سر کار آماده نیستند؛ با این حال شرکت اپل در حال آماده سازی تمامی بسترهای لازم برای بازگشت آن‌ها به سر کار است.

بر اساس این ایمیل، اپل حداقل تا روز دهم فوریه امکان بازگرداندن فرایند کاری اپل استورهای رسمی خود در چین را ندارد، با این حال این شرکت امید دارد تا حداکثر تا هفته آینده اپل استورهای خود را در چین باز کند. از مضمون این ایمیل مشخص شده است که اپل هیچ تاریخ مشخصی را برای بازگشایی اپل استورها در نظر نگرفته است و تنها اعلام کرده که در طول هفته آینده به صورت صد درصد بخش پشتیبانی تلفنی خود را در چین راه اندازی می‌کند؛ با این حال بخش فروش محصولات به صورت حضوری ممکن است با تأخیر بیشتری مواجه شود.

شیوع ویروس کرونا در کشور چین باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری تصمیم به توقف فعالیت خود به صورت موقت بگیرند. این مسئله روی فعالیت‌های شرکت اپل درزمینهٔ فروش، ارائه خدمات پس از فروش و تولید محصول جدیدتر نیز تأثیر گذاشته است. اپل ممکن است در آینده به خاطر این ویروس مجبور به تعدیل برخی از نیروهای خود در چین شود.

0
نویسنده مطلب حسین سامقانی
Web Designer

بدون دیدگاه