تعطیلی اپل استور های چین به دلیل ویروس کرونا

3 هفته پیش

شرکت اپل اعلام کرده است که به دلیل گسترش ویروس کرونا در چین، تمام اپل استورهای خود در این کشور را تا تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۰ تعطیل کرده است.

اپل اعلام کرده که فعالیت تمامی اپل استورهای چین، بخش خدمات پس از فروش و دیگر سازمان‌های کاری خود در این کشور را به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورده است و تا اطلاع ثانوی اقدام به راه اندازی آن نمی‌کند.

با این حال این شرکت اپل اعلام کرده که به احتمال زیاد تمامی مراکز خود را در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۰ بازگشایی خواهد کرد؛ اما در صورت گسترش هر چه بیشتر ویروس کرونا مدت زمان این تعطیلی را بیشتر خواهد کرد.

اپل همچنین بیانیه‌ای را در این زمینه به خبرگزاری‌ها ارائه داده است که توسط برخی از وب سایت‌ها منتشر شده است.

در این بیانیه اپل اعلام کرده که به منظور مقابله با مبتلا شدن پرسنل خود در اپل استورهای چین، این تعطیلی را در نظر گرفته است.

اپل اعلام کرده که بسیاری از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، در ساعات طولانی مدت در خارج از محل زندگی خود بوده‌اند و این مسئله ممکن است روی کارکنان اپل استورها نیز تأثیر بگذارد.

این شرکت در پایان اذعان کرده که به دلیل عدم وجود متخصصین پزشکی خود برای محافظت از جان نیروی انسانی فعال در اپل استورهای چین، چاره‌ای جز تعطیل کردن تمامی نمایندگی‌های رسمی خود تا روز ۹ فوریه ندارد.

اپل با استناد به گزارش‌های منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) اقدام به انجام چنین کاری کرده است و در وب سایت رسمی خود نیز نسبت به اطلاع رسانی در مورد این مسئله اقدام کرده است.

ویروس کرونا و شایع شدن آن در چین روی فعالیت بسیاری از شرکت‌های تولید کننده محصولات کامپیوتری، سخت افزارها و نرم افزارها اثیر گذاشته است.

هواوی برخی از رویدادهای خود را به خاطر این ویروس محدود کرده است و از طرف دیگر برخی از توسعه دهندگان بازیها به دلیل محتوای بازی‌های خود با مشکلاتی جدی مواجه شده‌اند.

0
نویسنده مطلب حسین سامقانی
Web Designer

بدون دیدگاه