اپل از مواد بازیافتی در آیفون ۱۱ استفاده می کند

5 ماه پیش

احتمالا باید بدانید که آیپد ۱۰.۲ اینچی جدید، تماما از آلومینیوم قابل بازیافتی ساخته شده و مک‌بوک ایر سال گذشته هم اینگونه بوده است. اپل هنوز تصمیم نگرفته است آیفون‌های خود را با مواد بازیافت‌شده بسازد، اما در این زمینه یک قدم کوچک با آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو برداشته است. اپل از مواد بازیافتی در آیفون ۱۱ استفاده می کند و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

استفاده از مواد بازیافتی در آیفون ۱۱

لیزا جکسون معاون محیط‌ زیست اپل، در صحبت با رویترز گفته که، موتور تپتیک آپدیت شده داخل سری آیفون ۱۱ با استفاده از بازیافت عناصر کمیاب زمین که شامل گروهی از ۱۷ ماده معدنی خاص می‌شوند، ساخته شده است. این بدین معنی است که حدود ۲۵ درصد از همه عناصر نادر زمین که داخل مدل‌های آیفون ۱۱ استفاده شده‌اند، از نوع بازیافتی هستند.

اپل می‌گوید که به‌کارگیری مواد بازیافت‌شده توسط این شرکت ربطی به تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا ندارد، اما تایید کرده است که این اقدام می‌تواند به حفظ زنجیره تامین پایدار کمک کند. اپل برنامه‌هایی برای خرید عناصر کمیاب زمین از یک تامین‌کننده خارجی دارد. هنوز مشخص نیست که این مواد از چه محصولاتی بازیافت شده‌اند اما آیفون‌های جدید مسلما در این زمینه با مدل‌های قبلی‌ تفاوت خواهند داشت.

او در ادامه صحبت‌هایش گفته که، این اتفاق، یکی از همزمانی‌های خوشحال‌کننده‌ای است که آنچه که برای زمین خوب بوده برای صنعت هم خوب بوده است. یکی از چیزهایی که ما در داخل شرکت خیلی درباره آن صحبت می‌کنیم، این است که این کار تا چه اندازه می‌تواند زنجیره تامین ما را پایدارتر کند.

تصمیم به استفاده از عناصر بازیافتی هزینه‌های زیادی را برای شرکت به همراه داشته؛ چرا که مواد معدنی معمولا از اجزا ریز بازیافت می‌شوند و همین موضوع کل پروسه را بسیار سخت‌تر می‌کند. با این‌حال، اپل گفته که مقیاس تولید آن باعث شده که راه‌حل مذکور از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر گردد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید اپل چقدر به فکر محیط زیست و چقدر به فکر افزایش سود خود است؟ پاسخ شما هر چه باشد این یک حرکت مثبت ارزیابی خواهد شد که قابل ستایش است.

0
نویسنده مطلب حسین سامقانی
Web Designer

بدون دیدگاه