تاچ سه بعدی در آیفون ۱۱ و ایفون ۱۱ پرو جای خود را به هپتیک تاچ داد

1 ماه پیش

شرکت اپل در ساخت و تولید آیفون ۱۱ و ایفون ۱۱ پرو اقدام به حذف رابط سخت افزاری تاچ سه بعدی کرده است و به جای آن از هپتیک تاچ استفاده کرده است.

تا پیش از این مینگ چی کو و برخی دیگر از تحلیلگران محصولات شرکت اپل اعلام کرده بودند که شرکت اپل تصمیم دارد تا در سال ۲۰۱۹ میلادی تاچ سه بعدی را از تلفن‌های هوشمند خود حذف کرده و اقدام به ارائه قابلیت هپتیک تاچ به جای آن کند. هپتیک تاچ یک رابط کاربری مشابه با تاچ سه بعدی است که به جای نیاز به فشار انگشت روی موارد خاص در نمایشگر ، نیاز به نگه داشتن انگشت برای مدت زمانی مشخص دارد.

اپل سال گذشته در طراحی و تولید آیفون XR از این رابط کاربری هپتیک تاچ استفاده کرده بود. با این حال بسیاری از کاربران برای استفاده از این قابلیت با مشکلاتی ویژه مواجه بودند که مربوط به نقص توسعه‌های نرم افزاری آی او اس ۱۲ می‌شد. با این حال اپل در توسعه و عرضه آی او اس ۱۳ این محدودیت‌ها و مشکلات را برطرف کرده است و کاربران می‌توانند از این پس به صورت ویژه و منحصر به فرد از این قابلیت استفاده کنند.

در این میان شرکت اپل در سال جاری میلادی در توسعه و عرضه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو به همراه نسخه مکس آن این قابلیت را به عنوان جایگزینی برای تاچ سه بعدی آماده عرضه کرده است. تاچ سه بعدی اولین بار در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک رابط کاربری جدید در تلفن هوشمند آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس آماده عرضه شده بود که حالا شرکت اپل به دلیل افزایش سطح هزینه‌های مربوط به تعبیه آن زیر نمایشگرهای ال سی دی و اولد تصمیم به حذف آن از نسل جدید گوشی‌های خود گرفته است.

0
نویسنده مطلب حسین سامقانی
Web Designer

بدون دیدگاه