رشد بی‌سابقه اپل در زمینه فروش پوشیدنی‌های هوشمند

9 ماه پیش

شرکت اپل در بازه زمانی سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۹ با رشد بی‌سابقه در زمینه فروش ساعت‌های هوشمند مواجه شده است و برای بار دیگر به اولین فروشنده ساعت‌های هوشمند در بازار جهانی تبدیلشده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط موسسه تحلیلی IDC شرکت اپل در زمینه فروش محصولات پوشیدنی هوشمند شامل ساعت‌های هوشمند اپل واچ، محصولات صوتی پوشیدنی نظیر ایرپادها و برخی از محصولات بیتس بیش از ۱۲٫۸ میلیون واحد فروش داشته است.

در این گزارش آمده است که شرکت اپل با تولید و فروش این محصولات توانسته ۲۸٫۵ درصد از بازار محصولات پوشیدنی را از آن خود کند و به اولین فروشنده محصولات پوشیدنی هوشمند در سراسر جهان تبدیل شود. رشد اپل با فروش این محصولات در بازه زمانی یاد شده بیش از ۴۹٫۵ درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته بوده است و توانسته محصولات بسیار زیادی را در بازار جهانی به فروش برساند.

idcwearablesq12019 رشد بی‌سابقه اپل در زمینه فروش پوشیدنی‌های هوشمند - Apple NIC

 پس از شرکت اپل کمپانی شیائومی با تولید و عرضه محصولات ارزان قیمت و مقرون به صرفه توانسته در مقام دوم جای بگیرد و با اختلاف بسیار زیاد از اپل ۱۳٫۳ درصد از سهم محصولات پوشیدنی هوشمند را از آن خود کند. این کمپانی چینی نسبت به سال گذشته ۶۸٫۲ درصد رشد داشته که نسبت به شرکت اپل بسیار بیشتر بوده است.

پس از اپل و شیائومی، شرکت‌های هواوی، سامسونگ و فیت بیت قرار دارند که در مجموع بزرگ‌ترین فروشنده‌های محصولات پوشیدنی هوشمند را شامل می‌شوند.

اپل از پایان سال ۲۰۱۸ میلادی تصمیم گرفت تا دیگر آمار فروش محصولات سخت افزاری خود را به صورت جزئی ارائه ندهد و در گزارش‌های مالی این شرکت هیچ اطلاعات دقیقی در مورد این محصولات در بازار جهانی نیست. بر این اساس شرکت‌های تحلیلی نظیر IDC برای درک هر چه بهتر میزان فروش محصولات اپل در بازار جهانی باید از منابع آماری و اطلاعاتی دیگری استفاده کنند.

0
نویسنده مطلب حسین سامقانی
Web Designer

بدون دیدگاه